Cel: Pobicie rekordu Polski

Trasa: Świnoujście-Hel

(ok. 350 km linii brzegowej)

Termin: 28.02-05.03


źródło: http://maps.google.com


W sierpniu 2009 roku Przemysław Kubiak ustanowił dotychczas niepobity, nieoficjalny letni rekord Polski w pieszym przejściu wybrzeża morza Bałtyckiego od Świnoujścia do Helu, który wynosi zaledwie 6 dni! Wyprawa przygotowywana przez długi czas i finansowana z własnych środków okazała sie wielkim sukcesem.

         Dziś Stajemy przed nowym wyzwaniem. Tym razem jest nas dwóch, do kolejnej wyprawy dołączył Łukasz Bogdali. Celem tegorocznej wyprawy jest ustanowienie nowego rekordu Polski w czasie przejścia wybrzeża morza Bałtyckiego zimą. Rozpoczęcie naszej wyprawy planujemy na 28 lutego. Dystans liczy sobie ok. 400 km! Naszym wyzwaniem jest pokonanie tego dystansu w czasie o jeden dzień krótszym od dotychczasowego.

         Docelowo Projekt "Idziemy" chcemy poszerzyć o kolejne nietypowe wyprawy, ustanawiając i bijąc równie niebywałe rekordy, takie jak rekord zdobycia Korony Gór Polski, wyprawa wzdłuż granic Polski i wędrówkę dookoła Bałtyku.

         W związku z organizacją tej i przyszłych wypraw, opierając się na doświadczeniu z poprzednich wyjazdów, zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia rzeczowo, finansowo lub medialnie.